Menu
Your Cart

HOMevap Combi Comfort (vrátane ovládača)

HOMevap Combi Comfort (vrátane ovládača)
HOMevap Combi Comfort (vrátane ovládača)
HOMevap Combi Comfort (vrátane ovládača)
HOMevap Combi Comfort (vrátane ovládača)
New
HOMevap Combi Comfort (vrátane ovládača)
HOMevap Combi Comfort (vrátane ovládača)
HOMevap Combi Comfort (vrátane ovládača)
HOMevap Combi Comfort (vrátane ovládača)
HOMevap Combi Comfort (vrátane ovládača)
Výhradné zastúpenie pre Slovensko na vybrané produkty
Lacné doručenie, nad 300 € zdarma
Technická podpora k montáži
V prípade potreby volajte alebo napíšte email, poznáme čo predávame.
  • Stav: Na sklade
  • Model: HOMevap Combi Comfort HEPCC
Videné: 1581
2 161,20€
Bez DPH: 1 801,00€
Dosiahnite maximálne pohodlie v interiéri a doplňte svoj vetrací systém o chladenie a zvlhčovanie vzduchu prostredníctvom HOMevap Combi Comfort, ktorý efektívne spája aizované jednotky zvlhčovača a energeticky účinného chladiča. Jednotky majú spoločný regulátor, čím je ich prevádzka synchronizovaná. Vďaka tomuto riešeniu je kúpa cenovo výhodnejšia, ako pri kúpe oboch zariadení jednotlivo. 

Účelom zariadenia je energeticky účinným, tichým a bezpečným spôsobom zvlhčovať vzduch/znížiť jeho teplotu. V jednotke zvlhčovača a chladiča prebieha adiabatický proces, ktorý zabezpečuje zvýšenie vlhkosti v prívode vzduchu do interiéru a účinné zníženie teploty privádzaného vzduchu. Chladenie prostredníctvom HOMevap je najlacnejším spôsobom chladenia vzduchu v systémoch centrálneho riadeného vetrania s rekuperáciou, nevyžaduje žiadne vonkajšie jednotky a prebieha na spoľahlivom a jednoducho fyzikálnom princípe odparovania vody. 


Jednoduché a efektívne

1. nainštalujte chladič a zvlhčovač do príslušných potrubí vetracieho systému

2. pripojte vodu a odtok

3. zapojte do elektrickej siete


Ako to funguje?


Zvhlčovač je umiestnený v prívodnom potrubí za jednotkou centrálnej rekuperačnej jednotky (HRV). Ak senzor vlhkosti zachytí nízku mieru vlhkosti vonkajšieho vzduchu, spustí sa aický proces zvlhčovania. Proces prebieha nasledovne: Rekuperačná jednotka ohrieva privádzaný vzduch pomocou tepelného výmenníka v dôsledku čoho klesá úroveň relatívnej vlhkosti, tento už teplý a suchý vzduch prechádza z rekuperačnej jednotky cez zvlhčovač, ktorý zvyšuje vlhkosť na nastavenú hodnotu pomocou princípu odparovania vody, a je úplne bezpečný a bez kvapôčok/orosenia.

Chladič je umiestnený v potrubí odvádzajúcom vzduch z interiéru, pred jednotkou centrálnej rekuperačnej jednotky (HRV). Teplý vzduch z interiéru následne prechádza zvlhčenou absorbčnou kazetou. Výsledkom je, že sa vzduch ochladí na nízku teplotu blízku rosnému bodu, napríklad 29 °C/ 30 rH% sa schladí na 20 °C/ 75 rH%. Adiabatický chladič má efektivitu 80 %. Ochladený vzduch prechádza vetracou jednotkou, čo znižuje teplotu výmenníka tepla a robí z neho chladič. Teplý vzduch privádzaný z exteriéru následne preteká tepelným výmenníkom vetracej jednotky a chladí sa pred prívodom do domácnosti.


Nepriame chladenie:

Schladený vzduch sa po prechode jednotkou chladiča zhromažďuje vo vetracej jednotke a efektívne znižuje teplotu tepelného výmenníka, ktorý znižuje teplotu privádzaného vzduchu z exteriéru. Táto funkcia sa aktivuje je vonkajšia teplota vyššia než 18 °C, čím efektívne predchádza prehrievaniu miestností. Pre najlepšie výsledky nenechávajte miestnosti prehrievať a zvýšte prietok vzduchu v rekuperačnej jednotke. 


Priame chladenie:

Zvlhčovač je umiestnený na prívode vzduchu za vzduchotechnickú jednotku a jeho prevádzka sa spúšťa len v prípade, že je vonkajšia teplota príliš vysoká a žiadaná (nastavená) hodnota je nižšia ako teplota nameraná v interiéri. Nadmernému zvlhčovaniu je zabránené kombinovaným senzorom vlhkosti a teploty v potrubí do interiéru. Táto funkcia sa aktivuje, keď vonkajšia teplota stupne nad požadovanú teplotu 22 °C.

UPOZORNENIE: vplyv na izbovú teplotu je obmedzený množstvom vzduchu.


Bezpečnosť procesu  zvlhčovania

Bezpečnosť privádzanej vody je garantovaná zabudovaným vodným filtrom  LegioSAFE® . Privádzaná voda prechádza patentovaným filtrom LegioSAFE®  ešte predtým, než navlhčí absorbčnú kazetu. Na zvlhčovanie sa používa len sladká, pitná voda zo schváleného vodovodu, ktorá nie je recyklovaná. V čase, keď nie je potrebné zvlhčovanie je absorbčná kazeta zvlhčovača úplne suchá. Vďaka tomuto procesu neexistuje žiadne riziko zníženej kvality vody a celý proces zvlhčovania je úplne bezpečný.


Výhody:

  • priaznivá cena
  • jednoduchá inštalácia
  • možnosť dodatočne inštalovať aj do existujúceho vetracieho systému
  • aická a synchronizovaná prevádzka dvoch zariadení
  • bezdrôtové ovládanie
  • energetická úspornosť a dodatočná chladiaca kapacita 
  • tichá prevádzka


Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!