Chladenie a zvlhčovanie

V ZDRAVOM DOME ZDRAVÝ VZDUCH®


Prečo venovať pozornosť tomu, ako plánujem vetrať svoje bývanie?

V interiéri trávime až 2/3 dňa. Následky pobytu v objektoch, ktoré majú nevhodné osvetlenie, zle nadimenzované vykurovanie alebo nedostatočné vetranie, sa nazývajú syndróm nezdravej budovy (SBS), ktorý sa prejavuje bolesťami hlavy, sťaženou koncentráciou, zhoršenou kvalitou spánku, podráždenými očami a sliznicami. Najmä kvôli podmienkam spôsobeným nedostatočným vetraním, by sme medzi nezdravé budovy mohli zaradiť viac než 30 % celkovej výstavby. Bývanie v nedostatočne vetraných priestoroch má za následok zhoršenie zdravotného stavu a môže byť príčinou vzniku mnohých ochorení (napríklad alergie, astmy a chronickej bronchititídy).

„Pôsobeniu environmentálnych faktorov je človek vystavený počas celého života. Ukazuje sa však, že kvalita životného prostredia vplýva v oveľa väčšej miere práve na detský organizmus, keďže deti vzhľadom na svoje telesné proporcie dýchajú väčší objem vzduchu a v ich organizme prebieha intenzívny vývoj.“

MUDr. Daniela Krajčová, Ústav hygieny LF UK, Bratislava


V uzatvorenom objekte sa vzduch rýchlo znehodnocuje, nasycuje sa zápachom, prchavými látkami z nábytku, čistiacich prostriedkov či parami z pripravovaného jedla. V prípade prítomnosti osôb radovo stúpa hladina CO₂, ktorá má konkrétne akútne i chronické následky v podobe bolestí hlavy, pocitov ťažkého vzduchu, zhoršenej koncentrácie, zníženia výkonnosti a zhoršenej kvality spánku. Okrem pocitvého komfortu by mikroklíma interiéru mala udržiavať najmä hygienický štandard, aby neumožňovala rast plesní či húb pri zvýšenej miere vlhkosti, a neposkytovala priaznivé podmienky pre život baktérií a vírusov prenášaných ľuďmi a zvieratami.
Upresniť vyhľadávanie

Porovnať výrobok (0)


HOMevap chladič (vrátane ovládača)

HOMevap chladič (vrátane ovládača)

Účelom jednotky je chladiť vzduch v interiéri. Proces prebieha energeticky účinným, tichým a bezpečn..

1,044.00€ Bez DPH: 870.00€

HOMevap Combi Comfort (vrátane ovládača)

HOMevap Combi Comfort (vrátane ovládača)

Dosiahnite maximálne pohodlie v interiéri a doplňte svoj vetrací systém o chladenie a zvlhčovanie vz..

1,956.00€ Bez DPH: 1,630.00€

HOMevap zvlhčovač (vrátane ovládača)

HOMevap zvlhčovač (vrátane ovládača)

Účelom jednotky je chladiť vzduch v interiéri. Proces prebieha energeticky účinným, tichým a bezpečn..

1,440.00€ Bez DPH: 1,200.00€

Zobrazenie 1 až 3 z 3 (1 stránok)