Menu
Your Cart

Podstropné vetracie jednotky


Podstropné vetracie jednotky sú charakteristické najmä ich rozmermi, sú určené na inštaláciu do nehnuteľností, ktoré vyžadujú malé rozmery, alebo atypické uchytenie. Používajú sa najmä do menších technických miestností, kde ich možnosti uchytenia efektívne šetria priestor. Tieto jednotky sú obľúbené aj pri inštaláciách v bytových domoch.

Podstropné jednotky z portfólia holandského výrobcu sa vyznačujú nielen svojou výškou (len 280 mm aj pri výkone 370 m3/h) ale aj jednoduchým prispôsobením zariadenia na ľavú, alebo pravú verziu. Umožňujú inštaláciu vertikálne i horizontálne, čo značne uľahčuje možnosti ch umiestnenia. 


 Holandská spoločnosť COMAIR bola založená v roku 1970 a je dodnes popredným producentom komponentov určených pre vetranie. V Holandsku má využívanie obnoviteľných zrovoj dlhodobú históriu, aj preto je jedným zo symbolov krajiny veterný mlyn.  Zariadenia sú vyrábané na základe 40-ročných skúseností s rezidenčnými vetracími systémami, čo umožnilo vytvoriť vetrací koncept s rekuperáciou energie, ktorý sa vyznačuje technickou vyspelosťou, efektivitou a dlhodobou, spoľahlivou a tichou prevádzkou. Spoločnosť prniesla na trh inovatívne ventilačné potrubia na báze plastu umožňujúce revíziu kamerou a čistenie.  Okrem vetracích zariadení vyvinula prídavné zariadenia maximalizujúce užívateľský komfort a efektivitu vetracieho systému: zemný výmenník tepla na glykolovej báze a inteligentný zvlhčovač vzduchu.


Smernica EÚ o ekodizajne EU 1253/ 2014 a 1254/2014

Smernica 2009/125/ES stanovuje požiadavky na ekodizajn energeticky významných výrobkov. Výrobcovia sú už v štádiu návrhu produktu povinní znížiť spotrebu energie a zohľadniť všetky aspekty životného cyklu výrobku vrátane výberu surovín, výroby, balenia, inštalácie a údržby, doby používania a likvidácie.  Od 1. januára 2018 musia rezidenčné jednotky ušetriť podstatne viac energie ako spotrebujú. Pre prehľadnosť sú zariadenia označené energetickými štítkami. Energetické triedy na štítku sú stanovené špecifickou spotrebou energie (SEC). SEC vyjadruje potenciál energetickej úspory zariadenia v kWh na m2 za rok. 

Túto hodnotu ovplyvňuje nielen dizajn vetracej jednotky, ale aj spôsob jej riadenia. Vo všeobecnosti platí, že modulácia výkonu na základe dopytu (teda zisteného stavu pomocou čidiel CO2, alebo vlhkosti) je efektívnejšie než manuálne, alebo časovo riadené vetranie.

Vetracie jednotky COMAIR disponujú všetkými potrebnými certifikátmi a majú energetické štítky A, alebo A+.

Rada rekuperačných centrál Flat od holandského producenta COMAIR pozostáva z 3 len 280 mm vysokých zariadení zariadení  s výkonom 230 - 370 m3/h. Zariadenia sú navrhnuté na nepretržitú, nízkohlučnú  a energeticky efektívnu prevádzku a inštaláciu vhodnú aj pod strop, na podlahu, či na stenu..
2 590,80€
Bez DPH:2 159,00€
Rada rekuperačných centrál Flat od holandského producenta COMAIR pozostáva z 3 len 280 mm vysokých zariadení zariadení  s výkonom 230 - 370 m3/h.Zariadenia sú navrhnuté na nepretržitú, nízkohlučnú  a energeticky efektívnu prevádzku a inštaláciu vhodnú aj pod strop, na podlahu, či na stenu ..
2 816,88€
Bez DPH:2 347,40€
Rada rekuperačných centrál Flat od holandského producenta COMAIR pozostáva z 3 len 280 mm vysokých zariadení zariadení  s výkonom 230 - 370 m3/h.Zariadenia sú navrhnuté na nepretržitú, nízkohlučnú  a energeticky efektívnu prevádzku a inštaláciu vhodnú aj pod strop, na podlahu, či na stenu ..
3 156,00€
Bez DPH:2 630,00€
Smarty 2X P 1.2
New
Výrobca: SALDA (Litva, EÚ)
Smarty 2X P 1.2 je rekuperačná podstropná jednotka s plastovým protiprúdovým výmenníkom tepla s výkonom 200 m3/h. Výrobcom je spoločnosť Salda s členstvom v skupine EUROVENT a 30-ročnou históriou výroby ventilátorov a vzduchotechniky. Jednotka môže byť ovládaná moderným nástenným touch pad ovládačom..
1 608,00€
Bez DPH:1 340,00€
Zobrazené 1 až 4 z 4 (1 stránok)