Menu
Your Cart

Rekuperačné centrály

Rekuperácia znamená zachovávania energie, ktorú dokážeme vrátiť do obehu a opätovne ju využiť.

Pri riadenom vetraní s rekuperáciou tak teplom, ktoré má interiérový vzduch ohrievame vzduch, ktorý do objektu prichádza. Najdôležitejším komponentom overená, kvalitná, dokonale skonštruovaná vetracia centrála s výmenníkom tepla. 

Vo všeobecnosti rekuperácia dokáže ušetriť až 70 - 90 % energie, ktorá sa stratí vetraním oknami. Na vetracie systémy sú v súčasnosti kladené vysoké nároky, pretože tvoria skupinu energeticky významných výrobkov. 

V našom portfóliu nájdete výlučne produkty overených a renomovaných výrobcov s dlhou tradíciou výroby.


Smernica EÚ o ekodizajne EU 1253/ 2014 a 1254/2014

Smernica 2009/125/ES stanovuje požiadavky na ekodizajn energeticky významných výrobkov. Výrobcovia sú už v štádiu návrhu produktu povinní znížiť spotrebu energie a zohľadniť všetky aspekty životného cyklu výrobku vrátane výberu surovín, výroby, balenia, inštalácie a údržby, doby používania a likvidácie.  Od 1. januára 2018 musia rezidenčné jednotky ušetriť podstatne viac energie ako spotrebujú. Pre prehľadnosť sú zariadenia označené energetickými štítkami. Energetické triedy na štítku sú stanovené špecifickou spotrebou energie (SEC). SEC vyjadruje potenciál energetickej úspory zariadenia v kWh na m2 za rok. 

Túto hodnotu ovplyvňuje nielen dizajn vetracej jednotky, ale aj spôsob jej riadenia. Vo všeobecnosti platí, že modulácia výkonu na základe dopytu (teda zisteného stavu pomocou čidiel CO2, alebo vlhkosti) je efektívnejšie než manuálne, alebo časovo riadené vetranie.


BRINK RENOVENT EXCELLENT 300 BRINK RENOVENT EXCELLENT 300
New
Rekuperačné jednotky Brink Renovent s konštantným prietokom vzduchu CONSTANT FLOW zabezpečujú rovnotlaké vetranie a spolu s protiprúdovým výmenníkom najvyššiu účinnosť rekuperácie tepla z odpadového vzduchu. Produktová rada Renovent Excellent je k dispozícii vo verzii pravostrannej i ľavostrannej so..
2 742,00€
Bez DPH:2 285,00€
BRINK RENOVENT EXCELLENT 400 BRINK RENOVENT EXCELLENT 400
New
Rekuperačné jednotky Brink Renovent s konštantným prietokom vzduchu CONSTANT FLOW zabezpečujú rovnotlaké vetranie a spolu s protiprúdovým výmenníkom najvyššiu účinnosť rekuperácie tepla z odpadového vzduchu. Produktová rada Renovent Excellent je k dispozícii vo verzii pravostrannej i ľavostrannej so..
3 060,00€
Bez DPH:2 550,00€
TOP PRODUKTHRUC-E sú vetracie centrály s rekuperáciou tepla určené do obytných aj komerčných priestorov. Sú výsledkom 40-ročných skúseností a vývoja vetracích zariadení pre rezidenčné budovy a predstavujú špičku v oblasti technológie centrálneho riadeného vetrania s rekuperáciou (spätným získavaním ..
3 117,60€
Bez DPH:2 598,00€
TOP PRODUKT!HRUC-E380 je vetracou jednotkou s rekuperáciou tepla s výkonom 380m3. Zariadenia rady HRUC sú výsledkom 40-ročných skúseností a vývoja vetracích zariadení pre rezidenčné budovy a predstavujú špičku v oblasti technológie centrálneho riadeného vetrania s rekuperáciou (spätným získavaním te..
3 236,40€
Bez DPH:2 697,00€
HRUC-E450 je vetracia jednotka s rekuperáciou energie s výkonom 450m3. Zariadenia rady HRUC sú výsledkom 40-ročných skúseností a vývoja vetracích zariadení pre rezidenčné budovy a predstavujú špičku v oblasti technológie centrálneho riadeného vetrania s rekuperáciou (spätným získavaním tepla) na trh..
3 631,20€
Bez DPH:3 026,00€
HRUC-E520 je vetracia jednotka s rekuperáciou energie s výkonom až 520m3. Zariadenia rady HRUC sú výsledkom 40-ročných skúseností a vývoja vetracích zariadení pre rezidenčné budovy a predstavujú špičku v oblasti technológie centrálneho riadeného vetrania s rekuperáciou (spätným získavaním tepla) na ..
4 126,80€
Bez DPH:3 439,00€
Služba pozostáva z:konfigurácie a prípravy vetracej jednotky na inštaláciu autorizovaným technikom spoločnosti,dovozu vetracej jednotky na miesto inštalácie,inštalácie vetracej jednotky na stenu,spustenia vetracej centrály do prevádzky,zaškolenia obsluhy vetracej jednotky a výmeny filtrov.V prípade ..
153,60€
Bez DPH:128,00€
Lindab ovládací panel VISUAL ACTIV
New
Voliteľný nástenný ovládací panel VISUAL ACTIV komunikuje s hlavnou jednotkou, ktorá potom automaticky synchronizuje všetky pripojené podradené zariadenia.Nástenný panel vyžaduje napájanie 230 V a pripája sa káblom k hlavnej jednotke.Účel, použitievetranie s rekuperáciourodinné domy, byty, kancelárs..
192,00€
Bez DPH:160,00€
Lindab ovládací panel VISUAL ACTIV CO2
New
Voliteľný nástenný ovládací panel VISUAL ACTIV komunikuje s hlavnou jednotkou, ktorá potom automaticky synchronizuje všetky pripojené podradené zariadenia.Nástenný panel vyžaduje napájanie 230 V a pripája sa káblom k hlavnej jednotke. Model CO2 je vybavený CO2 alarmom na displeji.Účel, použitievetra..
273,60€
Bez DPH:228,00€
Sentinel Advance S Sentinel Advance S
New
Centrála Vent-Axia Advance S je rekuperačná jednotka, ktorá kombinuje všetky výhody rekuperačného vetrania a smart ovládanie dostupné cez Wi-Fi alebo riadené ceznadradený kontrolný systém. Výrobcom je britská spoločnosť s vyše 70-ročnou históriou výroby ventilátorov a vzduchotechniky pre rodinné dom..
3 192,00€
Bez DPH:2 660,00€
Sentinel Kinetic B Sentinel Kinetic B
-21 %
Obľúbená vetracia jednotka s rekuperáciou. Centrála Vent-Axia Sentinel Kinetic B osadená protiprúdovým plastovým výmenníkom tepla s vysokou účinnosťou. Ovládací panel umožňuje pohodlné programovanie režimov na 7 dní v týždni, je vybavený prehľadným displejom a jednoduchým ovládaním v českom jazyku. ..
1 654,80€ 2 100,00€
Bez DPH:1 379,00€
Sentinel Kinetic B diaľkový ovládač s káblom Sentinel Kinetic B diaľkový ovládač s káblom
New na objednávku
Rozšírenie obľúbenej vetracej jednotky s rekuperáciou o možnosť vzdialeného ovládania. V prípade ak máte centrálu umiestnenú mimo jednoduchého dosahu, tento panel umožňuje ovládanie z priestorov chodby, dennej časti bytu a podobne. Veľmi užitočné príslušenstvo s jednoduchou pripojiteľnosťou. Menu ov..
160,80€
Bez DPH:134,00€
Zobrazené 1 až 12 z 40 (4 stránok)