Účelom jednotky je chladiť vzduch v interiéri. Proces prebieha energeticky účinným, tichým a bezpečným spôsobom, pri ktorom dochádza k chladeniu vzduchu bez ovplyvnenia vlhkosti.
Chladič je v prevádzke ak je vonkajšia teplota príliš vysoká a požadovaná hodnota je nižšia, ako teplota nameraná v interiéri. 

Zvažujete aj zvlhčovanie? Dosiahnite maximálne pohodlie v interiéri a doplňte svoj vetrací systém o chladenie vzduchu prostredníctvom HOMevap Combi Comfort, ktorý efektívne spája automatizované jednotky zvlhčovača a energeticky účinného chladiča. Jednotky majú spoločný regulátor, čím je ich prevádzka synchronizovaná. Vďaka tomuto riešeniu je kúpa cenovo výhodnejšia, ako pri kúpe oboch zariadení jednotlivo. 

https://www.vetranie123.sk/index.php?route=product/product&path=129&product_id=451


Použitie chladiča:

Zariadenie môže byť použité na akýkoľvek typ vetracej jednotky, kde nedochádza k výmene vlhkosti medzi prívodným a odťahovým vzduchom. Aplikácia entalpického výmenníka je možná, zvýši sa tým vlhkosť v privádzanom vzduchu.


Jednoduché a efektívne

1. nainštalujte chladič do príslušných potrubí vetracieho systému

2. pripojte vodu a odtok

3. zapojte do elektrickej siete


Ako to funguje?

Zvlhčovač má byť umiestnený v prívodnom potrubí za jednotkou centrálnej rekuperačnej jednotky (HRV).Ak senzor vlhkosti zachytí nízku mieru vlhkosti vonkajšieho vzduchu, spustí sa automatický proces zvlhčovania. Proces prebieha nasledovne: Rekuperačná jednotka ohrieva privádzaný vzduchu pomocou  tepelného výmenníka v dôsledku čoho klesá úroveň relatívnej vlhkosti, tento už teplý a suchý vzduch prechádza z rekuperačnej jednotky cez zvlhčovač, ktorý zvyšuje vlhkosť na nastavenú hodnotu pomocou princípu odparovania vody, a je úplne bezpečný a bez kvapôčok/orosenia. Vzduch sa však zároveň ochladzuje podľa entalpickej línie Mollierovho diagramu. Vstavaný ohrievač PTC ohrieva vzduch len v prípade, že je teplota po prejdení zvlhčovačom nižšia než 17 °C. Maximálna kapacita je 3 kg/ h. Množstvo použitej vody je presne riadené softvérovým programom pre ekonomickú spotrebu vodu.


Bezpečnosť procesu zvlhčovania

Bezpečnosť privádzanej vody je garantovaná zabudovaným vodným filtrom LegioSAFE® . Privádzaná voda prechádza patentovaným filtrom LegioSAFE® ešte predtým, než navlhčí absorbčnú kazetu. Na zvlhčovanie sa používa len sladká, pitná voda zo schváleného vodovodu, ktorá nie je recyklovaná. V čase, keď nie je potrebné zvlhčovanie je absorbčná kazeta zvlhčovača úplne suchá. Vďaka tomuto procesu neexistuje žiadne riziko zníženej kvality vody a celý proces zvlhčovania je úplne bezpečný. Potrubný snímač SHC80 meria relatívnu vlhkosť a teplotu v potrubí za zvlhčovačom. Toto umiestnenie zaručuje najlepšiu účinnosť a bezpečnú prevádzku zariadenia a za odporúčaných podmienok používania výrobku vo vetracom systéme nevzniká žiaden kondenzát.


Vstavaný ohrievač vzduchu PTC má niekoľko bezpečnostných zariadení:

1. mechanické bezpečnostné zariadenie, ktoré zabezpečuje, že sa ohrievač automaticky vypne po dosiahnutí maximálnej teploty 85 °C

2. teplotný senzor vo zvlhčovači, ktorý vypína ohrievač pri vysokej teplote


Výhody:

 • priaznivá cena
 • jednoduchá inštalácia
 • možnosť dodatočne inštalovať aj do existujúceho vetracieho systému
 • automatická a synchronizovaná prevádzka dvoch zariadení
 • bezdrôtové ovládanie
 • energetická úspornosť a dodatočná chladiaca kapacita 
 • tichá prevádzka


Zvlhčovač obsahuje:

Plášť z EPP materiálu s dvoma kruhovými pripojeniami s priemerom 200 mm.

Nasledujúce komponenty sú umiestnené na/vo zvlhčovači:

 • absorbčná kazeta s vodným filtrom LegioSAFE®
 • PTC elektrický ohrev
 • externý snímač teploty a vlhkosti SHC80 vrátane
 • konektoru pre pripojenie (L = 1 m)
 • hadička pre napojenie na vodovod (L = 1 m, Ø = 4 mm + závit 3/4“)
 • napájací kábel pre hlavné napájanie s vidlicou pre 230 V (L = 1 m)
 • externý teplotný senzor pt1000 T3 (L = 2 m)

Tech. pozn.: k dispozícii je aj verzia bez ovládača

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

HOMevap zvlhčovač (vrátane ovládača)

 • 1,218.00€

 • Bez DPH: 1,015.00€